top of page

Keila Lehe artikkel Keila Stuudiost


Artikli autor: Allar Viivik

Link lehele: https://keila.ee/wp-content/uploads/2020/07/06.04.2023.pdf Artikkel:

"Enam pole vaja IDkaardi, passi- või ka perepiltide pärast kuhugi sõita.

Kunagise TERKO (teraviljasaaduste eksperimentaalkombinaat, hiljem Keila Veskid - toim) kontorihoones Linnamäe teel käib askeldamine. Küll sisustatakse ruume, küll remonditakse fassaade või koridore. Ent ENSV päevil rajatud hoonel on sootuks tundmatu kelder, kus asub muuhulgas kapitaalne varjend. Keila TV üks eestvedajatest Gerhard Trolla avab paarkümmend sentimeetrit paksu metallukse ning satumegi Keila Stuudio ruumidesse. „Suur HUVITAV ruum on valmis. Praegu on siin valged pildistamistaustad, kuid plaanime juurde osta värvilisi taustasid ja muud tehnikat. Hetkel saab juba stuudiosessioonid ja dokumendifotod tehtud,” räägib Trolla. Ilmselt tuntum külg on visuaalmeedia rahval mitmesugune silmaga nähtav meedia. Seda mitmes kanalis: Facebookis KeilaTV ja Instagramis Keila Visuaalmeedia. Nüüd lisandusid ka fototööd nii stuudios kui ka väljaspool.


HULK TÖÖD HEAOLUKS


Renditud varjendis on tegijad toimetanud üle aasta. „Tööd oli ja on siin kõvasti, sest ruumid olid kehvas seisus. Palju tuli lammutada, koristada ning värvida. Seintel oli selline ENSV aja puitpaneel, mis kohati juba mädanes. Selle lõhkusime välja ja asendasime kipsiga,” meenutavad Trolla ning Karl Markus Veiberg. Lammutada tuli saun ning mitmed muud ruumid, et stuudio vastavalt vajadustele ümber korraldada. „Kõige kiirem oligi suure stuudioruumiga. Et saaks pildistamise pinna valmis ja tehnika sisse. Soe on ka olemas. Tagumised ruumid, mis remonti ootavad, on veel külmad,” räägivad noormehed. Lisaks nendele toimetab meeskonnas ka turundusjuht Beatrice Randkivi. Fotosid teeb nende sõnul kõige tähtsam mees ehk Alari Tammsalu. Vajadus dokumendi- ning ka muude fotode järgi on linnas ning selle ümbruses ilmselgelt olemas. „Lääne-Harju vallast käis just konstaabel. Ta rääkis, FOTOD: ALLAR VIIVIK et seda teenust on väga vaja. Politseinikelt ikka uuritakse, kuidas saab dokumendifotosid,” räägib Trolla. Taotluse uuele ID-kaardile, passile ning muule vajalikule saab esitada läbi neti, aga piltidega on juba raskem. „Saab muidugi hea kaameraga või telefoniga teha kodus valgel taustal pildi, kuid kõikidel seda võimalust ei ole. Ka faili maht peab vastama nõuetele,” arutleb Trolla.


SAAB KA VÄLJA KUTSUDA


Nüüd on see võimalus Keilas ja lähiümbruses olemas. „Fotot paberil me praegu ei tee. Aga hea kvaliteediga ning nõuetele vastava foto saadame paari minutiga meilile,” ütleb Veiberg. Dokumendifotosid tehakse ka kodus. „Just oli üks vanadaam, kes elab hooldekodus ning ei liigu. Ka tema uued fotod said jäädvustatud,” lisab ta. Lisaks saab jäädvustada perepilte, ennast üksi või koos kaaslasega. Fotograaf Alari Tammsalu käib ka stuudiost väljas: sünni- ja tähtpäevad, perepeod, koolid, lasteaiad, firmapeod jne. Tehakse nii foto- kui ka videojäädvustusi. „Saab kodulehel www.keilavisuaalmeedia.ee broneerida, et millist teenust vajad ja mida me üldse pakume,” õpetab Trolla. Näiteks on olemas ka stuudio- ja tehnikarent. „Pakkumisi võib küsida mistahes video- või fotoprojektidele. Saame kõigega hakkama,” lubab Gerhard Trolla. „Aga helistage ette, kui meid külastada tahate. Sest varjendisse pääsemine pole just lihtne. Ning hoones käib ka remont,” soovitab Veiberg."Aitäh Keila Leht, et külas käisite!


76 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page